Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / Новини от факултета / Научна конференция „Наука и иновации в подкрепа на климата, устойчивостта и гражданите“ ще се проведе на 1 август в Стопанския факултет

16.07.2024

На 1 август 2024 година Стопанският факултет и Националният център за полярни изследвания към Софийския университет „Св. Климент Охридски“ организират научна конференция „Наука и иновации в подкрепа на климата, устойчивостта и гражданите - от местни към национални и глобални перспективи и научени уроци за по-добри политики, практики и за по-добро качество на живот“.

Screenshot 2024-07-16 125519

Събитието се стреми да покаже едновременно, че климатичните промени засягат всеки един от нас, но същевременно могат да се повлияят от всеки един от нас, както на регионално, национално, така и на ниво Европейски съюз и на световно ниво. Затова, в първата част, Net-Zero Lab и ESG Lab към Стопанския факултет подчертават необходимостта от напредък в прилагането на съществуващи и наскоро приети европейски политики – Net-Zero Industry Act, включително стратегическите планове за разгръщане на технологиите с потенциал за нулево нетно въздействие, особено на ниво държава членка. Във втората част на конференцията ще акцентираме на научната дипломация и изследванията, свързани с промените в околната среда на Антарктида и Южния океан.

Конференцията е част от сателитната програма към домакинството на България на 61-вата сесия на най-влиятелната международна научна организация в областта на изменението на климата Междуправителствения панел на ООН по изменение на климата (IPCC-61), което се провежда в София от 27 юли до 2 август.

Програмата на събитието можете да откриете тук.

Конференцията ще се проведе в зала 420 в Стопански факултет, бл. 3 и е без такса участие, но се изисква предварителна регистрация, която можете да направите на следния линк.

За допълнителни въпроси можете да се свържете с г-жа Мая Тодорова, координатор на събитието, email: mayalt@uni-sofia.bg или тел: 0885 706 965.