Новини и събития
На 11 април 2025 г. областният управител на Варна г-жа Андрияна Андреева и служители от Областната администрация посетиха Университетска ботаническа градина в Балчик.
На 13 април 2025 г. се проведе ежегодното издание на Деня на отворените врати на Факултета по математика и информатика към Софийския университет „Св. Климент Охридски“.
Софийският университет „Св. Климент Охридски“ и НПО „Линкс“ в рамките на проекта ОРБИТ, финансиран от Reinforcing project, проведоха втори семинар за опитни изследователи „В орбитата на отворената наука: заблуди и факти“.
В 9.00 ч. в 272 аудитория в Ректората на Софийския университет започна изпитът по биология, за участие в който са подали заявления 877 кандидат-студенти.
В 9.00 ч. в аудитория 272 в Ректората на Софийския университет бе дадено началото на изпита по математика за кандидат-студенти. Кандидат-студент изтегли тема № 3, по която ще работят 879 кандидати, подали заявления за явяване на изпита.
На 9 април 2025 г. в Заседателна зала 2 в Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ беше проведена публична прожекция-дискусия на филма „Весел е циганският живот“ на режисьорката Людмила Живкова.
Доц. д-р Ивайло Найденов – декан на Богословския факултет към Софийския университет „Св. Климент Охридски“, разказва за своя професионален и духовен път в поредното издание на студентското предаване „УниверситетЪТ“.
На 10 април 2025 г. в Института GATE се проведе Fusion Future Conference – събитие, посветено на бъдещето на ядрената енергия, образованието и изкуствения интелект. Конференцията беше организирана от Alpha Ring International в партньорство с Физическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и събра учени, бизнес лидери и представители на институции, за да обсъдят ключовата роля на ядрения синтез в глобалната енергийна трансформация и възможностите за развитие пред българските студенти.
В зала Аула Магна на Факултета по журналистика и масова комуникация на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ се проведе първата конференция на тема „Влиянието на фалшивите новини върху европейските демокрации“. Събитието е част от проекта „Media Masters: Повишаване на медийната грамотност“ (CERV-2023-CITIZENS-CIV-01148165), финансиран по програма „Граждани, равенство, права и ценности“ на Европейския съюз. По проекта работи консорциум от девет държави от Европейския съюз – България, Франция, Италия, Испания, Хърватия, Гърция, Кипър, Словения, Ирландия.
250 бакалаври и магистри от випуск 2024 г. получиха дипломите си за завършено висше образование. С отличен успех завършват 120 абсолвенти, а пълните отличници са десет. Дипломите бяха връчени на две церемонии за отделните специалности.