13.06.2024

След едногодишна усилена работа, в партньорство с Министерство на околната среда и водите (МОСВ), за организиране на официално заседание на Междуправителствения панел по изменение на климата (IPCC) в България, сме щастливи да обявим, че това ще се случи в периода 25.07 – 3.08.2024 г., когато в София ще посрещнем делегати от 130+ страни, участващи в 61-вата сесия на IPCC.

Untitled design (25)

Стопанският факултет ще участва в няколко основни направления:

1. Участие на част от нашите преподаватели в пленарните заседания;
  2. Организиране на доброволческата група, която ще подпомогне работата на IPCC и МОСВ;
  3. Домакинство на бизнес форума, съпътстващ заседанието;
  4. Провеждане на съпътстващо събитие, на което ще обявим резултати от някои от нашите най-скорошни изследвания в областта на декарбонизацията и устойчивото потребление;
  5. Подкрепа на останалите тематични съпътстващи събития.

За да научите повече за нашите дейности и как да се включите в тях, моля, свържете се с доц. д-р Марина Стефанова, 0888 637 654, mstefanova@feb.uni-sofia.bg.