Начало / Университетът / Бургаски филиал на Софийския университет / Новини от филиала в Бургас / Нова магистърска програма „Православно богословие“ във филиала на СУ в Бургас

15.06.2024

Богословски факултет разработи нова магистърска програма за предстоящата 2024-2025 академична година. „Православно богословие“ ще се изучава само във филиал – Бургас. Дисциплините, включени в програмата минават през всички профили на богословието като наука и водят до познаването на важните и доктринално дефинирани истини в него. С това магистърски програми, които един от най-старите и авторитетни факултети ще реалиизра в Бургас стават три – „Християнско поклонничество“, „Църковен мениджмънт“, „Православно богословие“.

PravoslavnoBogoslovie

Документи за прием в магистърските програми ще могат да се подават в периода от 1 юли до 24 септември 2024 г. в офиса на филиала (Културен дом НХК) или по електронна поща.

пл. "Тройката" №1, НХК, Бургас 8000
Тел.: 0885985544, 0886227774
E-mail: info@burgas.uni-sofia.bg

Приемът на студенти в програмата е отворен за всички кандидати, придобили образователно-квалификационна степен „бакалавър“ или „магистър“.

Доц. д-р Ивайло Найденов, декан на Богословския факултет: "Когато се докосне до Богословието и надгради с това познанията си, всеки специалист в своята област става по-добър експерт и по право, и по педагогика, и по медицина – във всички поприща".

Повече информация за програмата