Начало / Университетът / Бургаски филиал на Софийския университет / Новини от филиала в Бургас / Нa 30 май в Бургас отваря врати книжарницата на Университетско издателство "Св. Климент Охридски"

27.05.20224

UniversityPress

Университетско издателство „Св. Климент Охридски“ открива своята първа книжарница в град Бургас. Тя ще бъде разположена в Центъра за съвременно изкуство и библиотека и в нея ще се предлага научна, научнопопулярна, художествена и учебна литература на български и на чужди езици, преводна литература, справочници, списания, годишници с трайно място в националната ни книжовна култура. С това се разширява и присъствието на Софийския университет в Бургас.

Събитието ще се състои на 30 май 2024 година (четвъртък) от 11:00 часа. Начинанието се реализира с подкрепата на Община Бургас.

Университетско издателство „Св. Климент Охридски“ е създадено през 1986 г., а издателската му дейност обхваща всички сфери на знанието.