Начало / Новини / Новини и събития / Състезателите от Софийския университет спечелиха златни и сребърни медали от студентската математическа олимпиада

От 3 до 8 март 2024 г. в Ашхабад, Туркменистан, се проведе Open Mathematical Olympiad for University Students (OMOUS). В състезанието участваха над 500 студенти от над 70 университета от 10 страни.

Олимпиадата се състои от две части - индивидуална и отборна.

2-KristiyanGarchev
2-AntaniGospodinov

Кристиян Гърчев и Антъни Господинов

В индивидуалната част, в която състезателите решават шест задачи за четири часа, представителите на Факултета по математика и информатика на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ Антъни Господинов и Кристиян Гърчев и Александър Проданов от Физическия факултет спечелиха 3 златни медала.

2-AleksandarProdanov

Александър Проданов

Студентите Александър Янев, Виолета Кастрева и Ивайла Радкова завоюваха 3 сребърни медала.

1-Team_1

В отборното състезание, в което за два часа участниците решават десет задачи, Александър Проданов, Антъни Господинов, Виолета Кастрева и Ивайла Радкова спечелиха златен медал, а Александър Янев, Кристиян Гърчев и Петър Петров - сребърен.

1-Team_2
1-VioletaAleksandarYanevBozhilov