Начало / Университетът / Бургаски филиал на Софийския университет / Новини от филиала в Бургас / Преподаватели от няколко факултета на СУ участваха в празничното шествие по случай 24 май в Бургас

26.05.2024

3

Бургаският филиал на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ участва в многохилядното шествие по централните улици на града, посветено на 24 май - Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Преподаватели от няколко факултета на Университета, администрация, студенти и представители на алумни общността на Алма Матер преминаха по централната улица „Александровска“ под звуците на химна на българската просвета.

2
4

Филиалът на Университета присъства активно в обществения и културен живот на Бургас в унисон с визията на Алма Матер да утвърждава своята роля на образователен, научен и културен център. В общоградското отбелязване на 24 май се включиха около 11 хил. участници - представители на четирите университета, училища, детски градини, духовенството, читалища, културни институти и официални лица от местното и държавно управление.

1
7