Стартира Седмицата на китайското кино, която се организира за трети пореден път от Институт "Конфуций" към Софийския университет съвместно с Дома на киното. В програмата са предвидени шест игрални и документални филма, образци на китайското киноизкуство. Входът е свободен срещу безплатен билет от касата на Дом на киното. Всички филми са с български субтитри.
Директорът на Института г-жа Аксиния Колева поздрави всички и отбеляза, че това събитие вече се е превърнало в добра традиция. Тя каза, че подбраните филми, имат различна жанрова окраска, и запознават българският зрител с историята и с настоящето на Китай, със съвременните китайци, с техните проблеми, радости и болки. Г-жа Колева изрази надеждата си, филмите да се харесат на публиката.
По време на официалното откриване на Седмицата на китайското кино бе представена автобиографичната книга на Джеки Чан "Остарях преди да порасна". Любен Козарев, генерален директор на издателство „Изток-Запад“ разказа за пътя, който е изминал, за да издаде книгата на световноизвестния актьор. Според Козарев в книгата си Джеки Чан се представя такъв, какъвто е – със своите успехи и неуспехи. В нея той с много любов говори за своя екип и е откровен в личните си преживявания.
Доц. д-р Андроника Мартонова, специалист по азиатско кино, представи селекцията на програмата и препоръча на зрителите да гледат всеки от филмите. Тя обърна специално внимание на филма „Жълта земя“, който е ключово заглавие за развитието на съвременното китайско кино. „Това е филм, който поражда нови автори в киното, който обръща западната критика да гледа към китайския храм и да започне да говори и да пише за китайското кино, да показва китайското кино по големите фестивали“, каза още доц. Мартонова. Тя отбеляза още, че „Жълта земя“ се излъчва за първи път в България и че това е филм, за който се говори във всеки учебник, сборник, христоматия или статия за китайското кино.
В приветствието си доц. Мартонова отбеляза още, че Седмицата на китайското кино вече е заела традиционното си място в културните дни на София и изрази надеждата си това събитие да бъде разширено и да има възможност и в други градове да се показват постиженията на китайското кино.
Седмицата на китайското кино стартира с прожекцията на филма "Революцията 1911". Филмът отбелязва 100 години от Синхайската революция и е стотният филм във филмографията на Джеки Чан, който е и режисьор на кинотворбата.