На 13 май 2026 г. във Факултета по химия и фармация към Софийски университет „Св. Климент Охридски“ се проведе Ден на кариерното развитие. Събитието събра на едно място студенти, преподаватели и представители на 38 компании и организации от различни професионални направления. Организатори на инициативата бяха Кариерният център на ФХФ, Комисията по качество и Факултетният студентски съвет.
Кариерният форум беше официално открит от декана на факултета проф. д-р Анела Иванова, която приветства участниците и подчерта значението на активния диалог между академичната общност и професионалистите от различни области за успешната реализация на студентите.
В рамките на форума студентите имаха възможност да се срещнат директно с представители на работодатели от сферите на фармацевтичната индустрия, аптечния и здравния сектор, научните институти на БАН и лаборатории, химическата и биотехнологичната индустрия, държавните и регулаторните структури, образованието и международния бизнес. Участниците получиха информация за стажантски програми, практически обучения, свободни позиции и възможности за професионално развитие, както и ценни насоки за различните кариерни пътища след обучението във ФХФ.
Денят на кариерното развитие премина при голям интерес и създаде възможност за изграждане на нови професионални контакти и партньорства между студентите и представителите на бизнеса, науката и публичния сектор. Събитието затвърди стремежа на Факултета по химия и фармация да подкрепя практическата подготовка и успешната реализация на своите студенти.


