Начало / Университетът / Факултети / Стопански факултет / За студентите - Актуално / Стажове, стипендии и конкурси / Покана за участие в Data Challenge на Европейската централна банка

   

30.10.2025

 

Стопанският факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ кани своите студенти да се включат в External Statistics Conference (ESC) 2026 Data Challenge, организиран от Европейската централна банка.

Това е вълнуващо състезание, което ще се проведе в периода от 28 октомври 2025 г. до 31 януари 2026 г., и дава възможност на студенти в бакалавърски и магистърски програми от университети в ЕС да демонстрират умения в анализ на данни, визуализация и представяне на резултати.

Темата на състезанието е “Evolving Cross-Border Dynamics in a Fragmented and Uncertain World”.

Screenshot 2025-10-30 105504

Участниците ще изследват актуални политики и теми, свързани с глобалната търговия, финансовите потоци, дейността на мултинационалните компании и екологичните ефекти на трансграничните процеси.

Студентите ще работят с реални набори от данни от порталите на ECB и BIS, както и други публично достъпни източници, за да разработят иновативни проекти.

Награда:
Победителите ще представят своите резултати на ESC 2026 в Краков, като всички разходи по пътуването ще бъдат покрити, и ще получат сертификати за отлични постижения.

Научете повече.